Przejdź do głównej zawartości

Pierwsze zmarszczki u kobiety

Obecnie panuje moda na nieskazitelne piękno. Stosowanie dużej ilości kosmetyków kolorowych, które upiększają, ale przede wszystkim ukryją niedoskonałości naszej skóry. Są jednak takie problemy, których nie da się do końca zatuszować. Mowa oczywiście o zmarszczkach wokół oczu. Jest bardzo dużo czynników, które mogą przyśpieszyć powstawanie zmarszczek w tych okolicach albo je opóźnić. Jednak która 18-latka myśli o pierwszych zmarszczkach? Żadna.

Zmarszczki wokół oczu możemy już zauważyć mając 25 lat. Na szybsze starzenie się wpływa zła dieta, duża ilość czasu poświecona przed komputerem, mała ilość snu, zła pielęgnacja, częste opalanie twarzy oraz szybkie tempo życia. Wiadomo, że nie porzucimy pracy i nie zamieszkamy w lesie; za to możemy zacząć dbać o skórę wokół oczu. Na samym początku borykamy się ze zmarszczkami mimicznymi, powstającymi podczas śmiania się, grymaszenia czy często zmienianych wyrazów twarzy. Jest jednak kilka sposobów, aby przeciwdziałać wczesnemu powstawaniu zmarszczek wokół oczu.

Po pierwsze odpowiednia pielęgnacja. Zamiast kupować kilka kremów, warto zainwestować w jeden ale skuteczny. Krem przecizmarszckowy pod oczy Shiseido to połączenie bogatej formuły z lekkością; dzięki temu nie zważy nam się pod korektorem pod oczy. Pamiętajmy by wieczorem wykonać demakijaż i ponownie nałożyć krem przeciwzmarszczkowy. Nie zapomnijcie również o piciu dużej ilości wody, nawilżenie musi być od zewnątrz, ale i od środka!

Po drugie sen, to że powinnyśmy spać koło 7-8 wie każda z nas, ale czy wiesz w jakiej pozycji? Najkorzystniejsze jest spanie na plecach, nasza skóra twarzy „opada” wtedy w naturalny sposób oraz jest naciągnięta w dół.


Zwróćcie uwagę również na to, by spędzać czas na świeżym powietrzu, najlepiej w parku, lesie czy nad jeziorem; z dala od samochodów i spalin, które wnikają w naszą skórę. Dzięki temu skóra się dotleni oraz odpocznie. 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Sposoby walki ze zmarszczkami

Każda z nas stara się by jej skóra na twarzy jak najdłużej zachowała swoją delikatność, subtelność i jędrność. Niestety czasem zaczynamy dbać o to zbyt późno, reflektujemy się zwykle po zobaczeniu pierwszych zmarszczek czy kurzych łapek wokół oczu. Przygotowaliśmy dla Was kilka rad, które pomogą Wam w walce ze zmarszczkami.
Po zobaczeniu pierwszych zmarszczek powinnyśmy zadbać o odpowiednią pielęgnacje. Na dzień używajmy lekkich kremów odżywczych, a na noc gęstych i bogatych w witaminy. Raz, dwa razy w tygodniu warto zrobić maseczkę głęboko nawilżającą. Pamiętajcie, że skóra wokół oczu jest znacznie bardziej delikatna i wymaga bardziej treściwego kremu. Firma Shiseido posiada w swojej ofercie mocny, ale jednocześnie lekki krem na dzień i na noc - Shiseido Concentrated Anti Wrinkle Eye Cream. Zalecamy również stosowanie na wieczór olejków do twarzy.
Warto również zadbać o ilość przyjmowanych witamin E, C oraz K. Ich odpowiednie połączenia zminimalizuje efekty starzenia się skóry. M…

opis kremu przeciwzmarszczkowego pod oczy Shiseido Benefiance Concentrated Anti Wrinkle Eye Cream

Na szybkość starzenia się skóry ma wpływ wiele czynników. Najważniejszym z nich są geny (tutaj niestety nie możemy nic zrobić), a drugim pielęgnacja. Wiele kobiet nie przywiązuje dużej uwagi do pielęgnacji, a wiadomo że lepiej zapobiegać niż później leczyć. Prościej, skuteczniej i efektywniej jest zacząć stosować kremy przeciwzmarszczkowe jeszcze przed widocznymi zmarszczkami, w ten sposób możemy w nieinwazyjny sposób opóźnić starzenie się skóry. O ile każda kobieta posiada krem do twarzy, to już znacznie mniej ma krem pod oczy. Skóra w tych okolicach jest delikatniejsza i wymaga bogatszej formuły nawilżającej.
Krem przeciwzmarszczkowy pod oczy Shiseido Benefiance Concentrated Anti Wrinkle Eye Cream przeznaczony jest dla każdego typu cery. Polecany jest osobom, które już mają zmarszczki albo niedługo będą je miały; warto stosować go po 30 roku życia. Długotrwałe stosowanie kremu zmniejsza cienie oraz obrzęki pod oczami, zmarszczki oraz wygładza linie mimiczne. Opakowanie zawiera 15 ml…

Shiseido, dzielimy się pięknem od 1872 roku

Shiseido to marka, która została założona w 1872 roku przez Arinobu Fukuhara. Z początku była to niewielka apteka w dzielnicy Ginza. Właściciel wzorował się na zachodnich stylach, chcąc tworzyć wysokiej jakości produkty przy użyciu wiedzy naukowej. Sama nazwa jest połączeniem słów Do (dom) Shi Sei ( gdzie wszystko się rodzi/rozpoczyna). Marka stara się szerzyć idę piękna przez podkreślanie własnych walorów, a nie maskowanie niedoskonałości. Mimo panujących trendów w Japonii, byli pierwsza firmą produkującą puder dobierany do koloru skóry japonek, a nie je wybielającą. Z marką Shiseido związana jest ściśle Kamelia, czyli logo zaprojektowane przez Shinzo (syna właściciela). Od 1916 roku zmiany są kosmetyczne, a cała idea przedstawiona jest za pomocą jednego kwiatu – symbol miłości Shiseido do piękna.
Sprawdź  : krem pod oczy Shiseido
Marka przez cały czas swojej działalności na piedestale stawia słowo „piękno”, które jest zupełnie inaczej rozumiane przez obecną modę. Nie chodzi tutaj o p…